Değerli Milletim

Büyük Milletime,

İstanbul 1. Seçim Bölgesinden Milliyetçi Hareket Partisi adayı olarak katıldığım 24. Dönem TBMM Milletvekilliği Genel Seçimleri 12 Haziran 2011 Pazar günü yapılmıştır.

Bölgemiz ülkemizdeki 85 seçim çevresinin en büyüğü olup 30 milletvekili çıkarmıştır. 14 İlçede 5 milyon nüfus 3.375.444 seçmen ve 2.873.800 geçerli oya sahip bölgede MHP 2 milletvekilliği kazanmıştır. Kazanılan 3. milletvekilliği ise Yüksek Seçim Kurulu tarafından gümrük oylarının dağıtımında ısrarla kanuna uyulmayarak gasp edilmiştir.

11 Haziran akşamı sona eren seçim çalışmalarımız, seçim kurullarında yapılan itirazlar sebebiyle 2 hafta daha devam etmiştir.

Bu süreçte başından itibaren beraber olduğumuz veya çalışmalara değişik zamanlarda katılarak katkı sağlayan, zorlukları, heyecanları paylaşan aile mensuplarıma, kadın komisyonuna, gençlik komisyonuna, arkadaş gurubuma, bizi davet ederek konuşma fırsatı veren vakıf, dernek, sendika, meslek odası gibi sivil toplum kuruluşlarına, 1. Bölge seçim koordinasyon merkezinde görev yapan bütün İl yöneticilerine, İlçe Başkanlarına ve ilçelerde samimiyetle faaliyet gösteren görevli bütün arkadaşlara, Ocak başkanlarına ve ülkücü kardeşlerime, sandıklarda ve seçim kurullarında görev yapanlara, oy pusulalarını sabahlara kadar bekleyenlere, sayımları ve itirazları takip edenlere, bana her safhada destek veren aday arkadaşlarıma, maddî ve manevî desteğini esirgemeyen akraba ve arkadaşlarıma, seçim sonucunu tebrik edenlere, sevinçlerini ve üzüntülerini paylaşanlara, moral verenlere kısaca yetişip cevap veremediklerim dahil olmak üzere benimle birlikte düşünen herkese en içten duygularla teşekkür ediyor, sevgi ve saygılar sunuyorum.

  Konuşma ve tanışma imkânı bulduğumuz herkesin oy desteğini aldığımızı düşünüyorum. İyi hazırlanmış bir seçim beyannamesi olan MHP’nin TBMM dışı kalması için kurgulanan bütün çirkin tuzaklar ve taraflı medyaya rağmen seçim sonucu, % 13’e tekabül eden 5.586.000 oy almış olması Türk Milleti’nin geleceğine ışık tutacaktır.

Bu vatanda ilelebet hür ve mutlu yaşamak için Türk Milleti zamanı geldiğinde tehdit ve tehlikeleri algılayarak gereğini yapmasını bilecektir. Milletimize gerçekleri anlatma, bilgilendirme ve uyarma görevini yapmakta olan Türk Milliyetçilerinin yorulma, bıkma ve küsme hakları yoktur.

MHP’nin TBMM’de var olması için olağanüstü çaba sarfeden Genel Başkanımız Sayın Devlet BAHÇELİ ve seçilen arkadaşlarımı tebrik ediyor seçim sonuçlarının ülkemize, milletimize hayırlı olmasını temenni ediyorum. 

                                                                                                                     19.07.2011

                                                                                                             Hayrettin NUHOĞLU

İnşaat Mühendisi-İşletme Uzmanı