MHP 10. Kurultayı

MHP 10. KURULTAYI

Milliyetçi Hareket Partisi’nin 10. Olağan büyük kurultayı 04.11.2012 Pazar günü Ankara’da yapılmıştır. Üç Genel Başkan adayından Devlet Bahçeli 725 oy alarak 6. defa genel başkanlığa seçilmiştir. Diğer adaylardan Koray Aydın 441, D. Müsavat Dervişoğlu da 48 oy almıştır. Benim de aralarında bulunduğum 125 adayın çarşaf listede yarıştığı Merkez Yönetim Kuruluna ikinci defa seçilmiş bulunuyorum. Beni arayarak veya bizzat tebrik eden ve çok güzel temennilerde bulunan herkese teşekkür ediyorum. Temennilerine uygun çalışmalar yapma gayreti içinde olacağım.

Bu kurultayın benim için çok önemli bir hatırası vardır. Anıt Mezarı ve Anıtkabiri ziyaret edecek 5 kişilik heyetin kurultay tarafından onaylanması ile yaptığımız ziyaretlerde MHP yazılı üç hilalli çelenkle ekip olarak yürüyüşümüzü izleyen binlerce insanın alkışları çok önemli ve güzeldi.

Türk siyasi hayatında pek görülmeyen coşkulu; ama olaysız, çok adaylı demokratik bir seçim gerçekleşmiştir. Salon içinde 15.000, dışında da bir o kadar MHP’li Türk Milliyetçileri, o salondan çıkacak sesi bekleyen Türk Milletine ümit vermek zorunda olduklarını iyi bilmekteydiler; çünkü Türk Milletinin içinde bulunduğu vahim durumu, tehditleri ve gelmekte olan tehlikeleri en iyi onlar görmekte, bilmekte ve algılamaktaydılar.

16 yaşından beri çeşitli kademelerinde görev yapmakta olduğum MHP çatısı altında 43 yıldan beri gönül seferberliği anlayışı ile Türk olmaktan gurur duyan herkesi bağrımıza bastık, gönlümüze yazdık, kardeş olduk. Yüce davamıza anlam kazandırdık. Bu kurultaylar sayesinde bir araya geliyoruz. 

Bu vesileyle yeniden kucaklaştık hasret giderdik. Mutlu olduk. Birbirimize moral verdik, cesaret verdik, ümitlerimizi artırdık. Bayrağı taşıyanlara, Türk’e ve Türklüğe yapılan amansız saldırılara karşı dik durmayı başaranlara şükran duygularımızı ifade ettik.

Milletimizin birliğini ve istiklâlini, vatanımızın bütünlüğünü tehlikeye atanlardan, 

Bu şafaklarda dalgalanan albayrağımızın yanına bir bez parçası asmak isteyenlerden, 

Küresel güçlerle işbirliği yaparak kirli tezgâhlar kuranlardan, 

Hesap sormak için omuz omuza mücadele kararlılığında olan Türk Milliyetçileri, 

Henüz üstte gök çökmediğine altta da yer delinmediğine göre titreyerek kendilerine dönecektir.

Bir olmaya, birlik olmaya, çok çalışmaya ve Türk Töresine bağlı kalmaya söz vererek kurultaydan ayrılan Türk Milliyetçileri dik durmaya devam ettiği müddetçe Türk Milleti ilelebet hür ve mutlu yaşama hakkına sahip olacaktır.

Allah Türk Milletini korusun ve yüceltsin. 

Ne Mutlu Türk’üm Diyene!

                                                                                       09.11.2012

         Hayrettin NUHOĞLU