Özgeçmiş

HAYRETTİN NUHOĞLU

25.07.1953’te Trabzon’un Hayrat ilçesinde doğdu. Hayrat Merkez İlkokulu, Of Şehit Ahmet Türkkan Ortaokulu’ndan sonra İstanbul Haydarpaşa Lisesi’ni 1970 yılında bitirdi. Yıldız Teknik Üniversitesi’nden (İDMMA) İnşaat Mühendisi olarak mezun oldu.1980–81 yıllarında İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde işletme yüksek lisansı yaptı. 1986 yılında Kaşgarlı Dil Merkezi’nde İngilizce öğrendi.

1976 yılında Kadıköy’de kurduğu “Nuhoğlu Mühendislik Mimarlık” firmasıyla iş hayatına başladı. 1985 yılında SUTAŞ A.Ş.’yi, 1987 yılında KURMAY YAPI Endüstri ve İşletmecilik A.Ş.’yi kurdu. 1991 yılında YETUR A.Ş.’yi kurarak turizm sektörüne girdi.
1981 sonunda Isparta’da askerlik yaptı.

1990 yılında Konya-Taşkent ilçesi Emiroğlu ailesinden Edebiyat Öğretmeni Zeliha Özdemir ile evlendi. Süheyla Selen, Gökçe Gül ve Osman Oğuz adında üç çocuk babasıdır.

1972 yılında Okul Ülkü Ocağı başkanı, 1975’te Kadıköy Ülkü Ocakları başkanı, 1976 yılında Ülkü-Tek yönetim kurulu üyesi oldu. MHP’nin değişik kademelerinde görev yaptı. “İstanbul’da Ulaşım ve Trafik” ile “İstanbul ve Deprem” çalışmalarını yürüten teknik heyetin başkanlığını yaptı. 22 Temmuz 2007 ve 12 Haziran 2011 milletvekili genel seçimlerinde MHP İstanbul 1. Bölge milletvekili adayı oldu. MHP’de iki dönem MYK üyeliği yaptı. Olağanüstü kongre döneminde Sayın Meral AKŞENER’le birlikte hareket etti. İYİ Parti'nin kurucular kurulunda yer alan Hayrettin NUHOĞLU halen İyi Parti Genel İdare Kurulu Üyesi ve Genel Muhasip olarak Başkanlık Divanı’nda görevini sürdürmektedir.

Mesleki, sosyal, kültürel, eğitim, spor ve yöresel birçok dernek ve vakıfta kuruculuk, yönetim kurulu üyeliği ve başkanlık görevlerinde bulunmuştur. Bunlardan bazılarında görevleri devam etmektedir. Kurucularından olduğu Nuhoğlu ve Aile Yakınları Vakfı, Türk Mutfak Vakfı, Haydarpaşa Lisesi Eğitim Vakfı ve Türk Düşünce Hareketi, önem verdiği sivil toplum kuruluşlarındandır.